Domowy robotyczny pies

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Już wkrótce będziemy mieć do wyboru całą serię urządzeń przypominających domowe zwierzęta, w tym psy. Wszystko za sprawą naukowców z Uniwersytetu w Nowym Jorku oraz Instytutu Maxa Plancka, który rzucili wyzwanie firmie Boston Dynamics i postanowili stworzyć rozwiązanie konkurencyjne dla robota Spot Mini.

Źródło: YouTube/Open Dynamic Robot Initiative

Obie instytucje pokazały, że robo psy można zbudować w domowym zaciszu przy wykorzystaniu niewielkich nakładów pieniężnych. Ich wynalazek został nazwany Solo 8. Co prawda urządzenie nie jest tak zaawansowane technologicznie, jak Spot Mini, ale jest wyposażone w system poruszania się, który wcale nie jest gorszy od tego pracującego we wspomnianej, bardziej renomowanej jednostce. Solo 8 porusza się dzięki ośmiu silnikom. Dodatkowo robot waży zaledwie 2 kg, co znacznie zwiększa jego mobilność. Całość można wyprodukować za pomocą drukarki 3D. Docelowo jego cena ma wynieść kilka tysięcy dolarów. Obecnie twórcy pracują jeszcze nad usprawnieniem przemieszczania się robota po nierównych powierzchniach. Jeżeli im się uda, to firma Boston Dynamics będzie miała czego się obawiać.

Źrodło: www.futurity.org | Ilustracja: Littlepixel ™ na Foter.com / CC BY

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Jak zapewnić współosiowość współpracujących elementów za pomocą przegubów z serii GN 240?
Energia z wiatru, słońca i fal

Najnowsze artykuły

Menu