Dron ciężarowy

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Boeing zaprezentowała prototyp drona do przenoszenia ciężkich ładunków. Maszyna ma ponad cztery metry długości, ponad pięć szerokości i waży blisko 340 kg. Bezzałogowa maszyna będzie zdolna do przenoszenia ładunków o wadze do 200 kg na znaczne odległości.

Źródło: YouTube/Boeing

Dron jest napędzany przy pomocy ośmiu śmigieł. Boeing nie podaje na razie informacji o zasięgu urządzenia, ale eksperci szacują, że będzie to ok 50 kilometrów i w granicach dwóch godzin pracy. Warto dodać, że Boeing jest w tej chwili mocno zaangażowany w projekty rozwijania nowoczesnych środków transportu powietrznego. Po zakupie firmy Aurora Flight Sciences może pracować nad dostarczeniem armii USA pojazdów latających nowej generacji oraz nad stworzeniem latających taksówek dla UBERa.

Źródło: www.theverge.com | Ilustracja: YouTube/Boeing

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Sztuczne mięśnie dla maszyn
Jak skutecznie zatrzasnąć drzwi lub pokrywę maszyny

Najnowsze artykuły

Menu