Dron dla płetwonurków

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Drony dzielą się na dwie kategorie. Te latające stały się popularne wśród miłośników nagrywania siebie i okolicy z powietrza, podczas gdy te działające pod wodą, miały za zadanie wspomaganie naukowców. Teraz pojawił się jednak iBubble, który ma na celu pomaganie w nagrywaniu podwodnych wypraw podczas wakacji.


Źródło: YouTube/iBubble camera

Dron porusza się razem z nurkiem w odległości 25 metrów. Do filmowania zamontowano w nim kamerę GoPro Hero wersja 3 lub 4 oraz optyczny system stabilizacji i dwa mocne reflektory. Urządzenie może nam towarzyszyć do głębokości 60 metrów. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota. Dron posiada również specjalny system pozwalający na omijanie przeszkód, które mogą go uszkodzić. Zamontowano w nim także mechanizm rozpoznawania obiektów, dzięki któremu może śledzić jakieś podwodne stworzenie, które chcemy nagrać. iBubble zasilany jest baterią litowo jonową pozwalającą na godzinę pracy. W chwili kiedy akumulatory będą na wyczerpaniu, urządzenie automatycznie podpłynie do nurka lub samodzielnie się wynurzy. Niestety miłośników nurkowania może nieco odstraszyć cena tego wynalazku, która ma się kształtować w granicach 2200 dolarów.
Źródło: ibubble.camera | www.indiegogo.com | zdjęcie: YouTube/iBubble camera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
LRV, czyli polska myśl techniczna na księżycu
Składany skuter

Najnowsze artykuły

Menu