Dron dostarcza lekarstwa

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Popularność dronów nadal rośnie i znajduje się dla nich coraz więcej zastosowań. Niektóre z nich budzą pewne kontrowersje, jak na przykład to, czy drony dostarczające przesyłki, będą mogły zakłócać przestrzeń powietrzną. Firma DHL mimo wszystko postanowiła się nie poddawać i uruchomiła pierwsze linie, na których działają podniebni kurierzy.


Źródło: Wall Street Journal

Pierwsze tego typu centrum zostało uruchomione na niemieckiej wyspie Juist na Morzu Północnym. Jak na razie quadrokoptery mają za zadanie dostarczać leki w godzinach, w których przestają kursować promy łączące wyspę ze stałym lądem. Możemy więc swobodnie takie połączenie potraktować jako testowe. Maszyny mają na większą skale wejść do użytku od przyszłego roku. DHL chce w przyszłość uruchomić usługę dostarczania paczek o dowolnej zawartości. Firma zakłada, że taka przesyłka może być dostarczona we wskazane miejsce w czasie między piętnaście a trzydzieści minut. Zasięg maszyn ma obejmować około 30 kilometrów od bazy, z której będą wysyłane. Mamy nadzieję, że w przyszłości również inne firmy zaczną korzystać z tej formy dostarczania zamówień.

Źródło: Wall Street Journal

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Elesa+Ganter z najlepszym stoiskiem targów Toolex 2014? Pomóż nam wygrać!
Robot Gepard wynaleziony w MIT

Najnowsze artykuły

Menu