Dron z kamerą noszony na nadgarstku

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

W czasach mody na selfie tego typu wynalazek może znaleźć uznanie wielu osób. Wyobraźcie sobie sytuację, w której pragnienie udokumentować ważne osiągnięcie zdjęciem zrobionym z góry. NIXIE to maleńki dron, który można nosić tak, jak zegarek i wypuszczać w przestworza w dowolnym momencie.


Źródło: http://www.flynixie.com/

NIXIE powstał w garażu Christopha Kohstalla w ramach konkursu organizowanego przez Intel pod hasłem „ Make it wearable”. Jego autorami jest zespół pod dowództwem Christopha Kohstalla. Dron jest skonstruowany w taki sposób, aby móc go nosić podobnie jak nowoczesną bransoletę. Urządzenie może być sterowane za pomocą smartfona, a obraz z kamery będzie przesyłany właśnie na jego ekran. Na razie nie jest znany zasięg urządzenia, ale wiadomo, że jeżeli ten projekt okaże się zwycięzcą konkursu i zgarnie nagrodę pół miliona dolarów, to możemy liczyć na to, że w niedługim czasie zostanie dopracowany i że trafi do ogólnej sprzedaży. Pozostaje więc czekać na rozstrzygnięcie konkursu, które ma się odbyć na początku listopada.

Źródło: http://www.businessinsider.com/

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Robot-celnik zaprojektowany przez studentkę
Magnetyczna lewitacja i zawrotna prędkość

Najnowsze artykuły

Menu