Dron, który nie potrzebuje akumulatorów

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Największym problemem związanym z dronami jest zasilanie. Standardowe baterie pozwalają na kilkanaście minut lotu. Ale teraz sposób na to znaleźli naukowcy z Singapuru. Ich quadrocopter zasilany jest bezpośrednio z paneli słonecznych, jakie w nim zamontowano.


Źródło: YouTube/NUSLife

Urządzenie wazy około 2,5 kg. Na jego górnej części zamontowano 148 ogniw do pozyskiwania energii słonecznej. W ten sposób z konstrukcji wyeliminowano ciężkie akumulatory, które stosowano do tej pory. W trakcie testów dron pozostawał w powietrzu przez kilka godzin osiągając pułap do 10 metrów. Oczywiście taką maszyną nie polecimy w nocy, również w ciągu dnia są pewne ograniczenia. Aby dostarczyć dość energii do silników, dron musi być wystawiony na pełne słońce. Wczesnym rankiem i o zmierzchu panele nie zgromadzą odpowiedniej ilości energii, aby unieść lub utrzymać maszynę w powietrzu.

Źródło: www.thedrive.com | Ilustracja: fotolia/Thongsuk

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot do odstraszania skrzydlic
Największa na świecie farma wiatrowa

Najnowsze artykuły

Menu