Dron nawodny i podwodny

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Drony od jakiegoś czasu zawojowały rynki oraz wyobraźnie wielu osób. W związku z tym ich rozwój nabrał takiego rozpędu jak nigdy wcześniej. Nowy model drona jaki zaprezentowali inżynierowie z laboratorium Embedded Systems Research na Uniwersytecie Oakland, otrzymał nazwę Loon Copter. Cechą wyróżniającą go na tle innych jest to, że urządzenie równie sprawnie w powietrzu, na wodzie jak i pod nią.


Źródło: YouTube/E2Rlab

Na pierwszy rzut oka dron nie różni się niczym od innych. Posiada jednak specjalny zbiornik, który po wylądowaniu na wodzie napełnia się nią tworząc balast. Podobnie działają łodzie podwodne podczas zanurzania. W związku z możliwością działania w różnych warunkach, urządzenie może się okazać świetnym rozwiązaniem podczas poszukiwań zaginionych ludzi pod gruzami domów lub w zalanych jaskiniach i tunelach. Póki co naukowcy pracują jeszcze nad poprawą komunikacji z urządzeniem, gdy znajduje się pod wodą. Dobra bezprzewodowa komunikacja zwiększy zasięg działania maszyny, który jest  w tej chwili ograniczony przez przewody, za pomocą których jest sterowany.

Źródło: http://www.digitaltrends.com/ | zdjęcie: YouTube/E2Rlab

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Specjalista ds. maszyn przędzalniczych
Wygodne krzesło do… stania

Najnowsze artykuły

Menu