Dron owad dla każdego

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Klasyczne drony o kształtach quadrokopterów powoli przechodzą w zapomnienie. Ich miejsce zajmują znacznie bardziej zaawansowane i fantazyjne maszyny. Jednym z przykładów tego trendu jest MetaFly. Urządzenie stworzył Edwin van Ruymbekea, a inspiracją była przyroda, w szczególności owady. Dzięki temu MetaFly prezentuje się niezwykle widowiskowo, a jednocześnie charakteryzuje się sporą zwrotnością.

Źródło: YouTube/Bionic Bird

MetaFly nie posiada wirników. W powietrzu unosi się jedynie dzięki ruchowi skrzydeł. Ponadto jest znacznie elastyczniejszy od innych tego typu urządzeń, więc lepiej znosi kolizje z przeszkodami. Na potrzeby drona skonstruowano także specjalny kontroler. Pozwala on na sterowanie urządzeniem w zasięgu 100 metrów. Zgodnie ze słowami producenta MetaFly nadaje się do zabawy nie tylko na powietrzu, ale również w domowym zaciszu. Maksymalna prędkość urządzenia to 18 km/h. Akumulatory w urządzeniu pozwalają na 8 minut lotu, ale jednocześnie wystarczy im zaledwie 12 minut ładowania. MetaFly możecie zakupić za pośrednictwem Internetu w cenie 79 Euro.

Źródło: New Atlas | Ilustracja: marian anbu juwan z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Jak rozwiązać problem pękających uchwytów? Case study firmy Menegon
Egzoszkielet pomagający w rehabilitacji

Najnowsze artykuły

Menu