Dron do przewozu ton

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Chińska firma JD.com Inc. poinformowała, że kończy prace nad dronem o udźwigu ponad 1 tony.  Urządzenie ma być w stanie dostarczać ciężkie przesyłki nawet na odległość 300 kilometrów.

YouTube/Air Cargo Management Group Publications

Twórcy nowatorskiego drona planują, że początkowo będzie on obsługiwać tylko region Shaanxi. Teren w okolicy tej prowincji jest górzysty, co oznacza, że wiele miejsc jest trudnodostępnych dla transportu samochodowego. Dlatego wprowadzenie dronów może się okazać najlepszym rozwiązaniem. Na początek drony będą kursowały między fabrykami i siedzibami firmy. Dopiero z czasem, jeżeli się sprawdzą, rozpoczną kursy do klientów indywidualnych. Pierwsze drony transportujące nieco lżejsze ładunki mają zacząć swoją służbę już w listopadzie b.r.  Premierowe loty maszyn z udźwigiem do 1 tony są zaplanowane na wiosnę przyszłego roku.

Źródło: www.businessinsider.com | Ilustracja: YouTube/Air Cargo Management Group Publications

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Linia produktów AE-V0 spełniająca restrykcyjne wymogi przeciwpożarowe
Tramwaj, który nie potrzebuje szyn

Najnowsze artykuły

Menu