Dron ratowniczy

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Pożary, które wybuchają w wieżowcach, są szczególnie niebezpieczne. Często strażacy nie mogą dotrzeć do odciętych przez płomienie ludzi. Z pomocą w takich sytuacjach może przyjść dron Net Guard wyposażony w specjalną siatkę.


Źródło: YouTube/NET GUARD

Net Guard to na razie pomysł koncepcyjny stworzony przez studentów z Chin. Dron miałby ruszać jako pierwszy na miejsce pożaru jeszcze przed przybyciem jednostek gaśniczych. Zadaniem urządzenia byłoby umożliwienie ewakuacji ludzi znajdujących się w narażonej strefie. Dron na rozłożonej siatce jest w stanie unieść człowieka i sprowadzić go na ziemię. Nie znamy dokładnego ograniczenia wagi dla Net Guard. Twórcy podali, że jest to uśredniona wartość dla osoby dorosłej. Urządzenie wyposażone jest w specjalne czujniki, dzięki którym będzie możliwa lokalizacja ludzi przebywających w budynku. Niestety nie wiadomo kiedy i czy kiedykolwiek pomysł wyjdzie poza fazę projektu.

Źródło: bgr.com | Ilustracja: Fotolia / Talaj

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Mechaniczna płaszczka
Jak prawidłowo dobrać mechanizmy przesuwu?

Najnowsze artykuły

Menu