Dron rolniczy

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Drony już od dawna pomagają nam w wielu dziedzinach. Dzisiaj prezentujemy wam kolejną latającą maszynę, która może w znacznym stopniu wspomóc prace rolnicze. Urządzenie nazwano Parrot Sequoia. Dron wyposażony jest w kilka kamer oraz aparat fotograficzny i multispektralny sensor.


Źródło: YouTube/Parrot

Podczas przelotu nie tylko dogląda roślin, ale jest w stanie ocenić ich stan i w porę wykryć, czy zbiory są zagrożone przez szkodniki i choroby. Urządzenie posiada również system GPS, sensory ruchu i oświetlenia. Wszystko razem ma wskazywać rolnikom obszary, które są narażone na niebezpieczeństwo. Rozwiązanie podpowie, w jaki sposób to niebezpieczeństwo zażegnać. Parrot Sequoia to nie pierwszy tego rodzaju wynalazek, ale wyróznia się tym, że może być łatwo przebudowany w maszynę ze skrzydłami (zamiast klasycznego quadrocoptera) oraz ma cenę o połowę niższą od swojej konkurencji. W tej chwili szacuje się, że jego rynkowa cena wyniesie około 3500 zł. Naszym zdaniem wynalazek może cieszyć się dużym powodzeniem, zwłaszcza przy doglądaniu wielohektarowych upraw.
Źródło: www.gizmag.com | Źródło zdjęcia: YouTube/Parrot

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Zabójczy Aerowagon
Kto wymyślił laser?

Najnowsze artykuły

Menu