Dron taksówkowy

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Czy naprawdę jesteśmy o krok od wprowadzenia użytkowych niewielkich pojazdów, które na co dzień mogłyby nam pomagać w podróży drogą powietrzną? Milowym krokiem w tym kierunku było stworzenie dronów. Teraz wiele osób próbuje je usprawniać. Firma Ehang Inc z Chin niedawno zaprezentowała swój nowy wynalazek: Ehang 184. Jest to potężny dron o udźwigu do 100 kg pozwalający na wzniesienie się nawet na 3500 metrów.


Źródło: YouTube/EHANG

Inżynierowie zalecają jednak, żeby w trakcie korzystanie na pułapie 350 do 500 metrów. Urządzenie zasilane jest akumulatorami. Dwugodzinne ładowanie ma zapewnić 23 minutowy lot z prędkością do 100 km/h. Sterownie ma się odbywać za pomocą specjalnie do tego celu stworzonego tabletu. Pomysł jest na tyle ciekawy, że Amerykańska Federalna Administracja Lotnicza zaczęła już proces wydawania certyfikatu dla urządzenia. Planowane jest również stworzenie systemu nadzoru lotów EHangów. Z przekazanych informacji wiemy, że dron odbył już około 100 udanych lotów w tym z pasażerami. Producenci chcą, aby ich wynalazek wszedł do sprzedaży jeszcze w tym roku. Jego koszt szacowany jest na około 300 tysięcy dolarów.

Źródło:  www.gizmag.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny “Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Kosz na śmieci oczyszczający wodę
Genialny samouk z nagrodą od Cara
Sklep Internetowy

Najnowsze artykuły

Menu