Dron transportowy

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Kawasaki Heavy Industries to japońska firma specjalizująca się w produkcji sprzętu lotniczego. Buduje m.in. maszyny przeznaczone do przenoszenia ciężkich ładunków. Tym razem firma zaprezentowała wyjątkowo interesujące rozwiazanie – pojazd o nazwie K – Racer X2. To bezzałogowy dron wykorzystujący silnik o mocy 300 koni mechanicznych.

Źródło: YouTube/Kawasaki Group Channel

Podobny napęd zastosowano wcześniej w motocyklu H2R firmy Kawasaki. Pozwalał on na rozpędzenie jednośladu do 400 km/h. W przypadku opisywanego drona zastosowany silnik pozwala na przenoszenie ładunków o masie do 200 kg na dystansie do 100 km. Dzięki temu ta maszyna może okazać się niezastąpiona w przypadku przenoszenia ciężkiego sprzętu w niedostępne rejony, jak również w przypadku niesienia pomocy ofiarom katastrof. Dron posiada śmigło o rozpiętości 7 metrów. W trakcie lotu może osiągać maksymalny pułap 3000 metrów. Warto zaznaczyć, że to już drugi z modeli pojazdu K – Racer i firma nie zamierza spoczywać na laurach. W związku z tym za kilka lat możemy spodziewać się następnego, jeszcze bardziej nowoczesnego modelu.

Źródło: www.trendhunter.com | Ilustracja: ChatGPT

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Jak dobrać uchwyty do profesjonalnych mebli warsztatowych? Case study firmy Fast Service
NOWOŚĆ! Zawias do wąskich ram CFBS z SUPER-technopolimeru

Najnowsze artykuły

Menu