Dron medyczny z Wrocławia leci do Australii

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Od dawna mówi się o wykorzystaniu dronów do szybkiego transportu paczek na duże odległości. Jednak poza byciem typowymi listonoszami drony mogą pomagać w wielu dziedzinach życia, jak na przykład w transporcie medycznym. Studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej pracują obecnie nad dronem, który miałby transportować krew i wspierać miejscowe szpitale.


Źródło: YouTube/Sky Path

Dron powstaje na konkurs UAV Challenge organizowany przez rząd Australii. Zadaniem maszyny będzie namierzenie za pomocą nadajnika GPS celu, do którego się uda. Po ustaleniu celu dron miałby przetransportować krew na odległość kilkudziesięciu kilometrów. Na wszystko będzie miał zaledwie godzinę. Celem konkursu jest usprawnienie dostępu do pomocy medycznej dla osób żyjących w najdalszych rejonach kraju. Twórcy uważają, że ich wynalazek może również służyć do szybkiego transportu organów wewnętrznych oraz monitorowaniu lasów. Pozostaje trzymać kciuki za naszych młodych konstruktorów i czekać na wyniki konkursu.

Źródło: Radio Wrocław | Ilustracja: YouTube/Sky Path

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Jednoosobowa łódka
Dron imitujący nurka

Najnowsze artykuły

Menu