Drukarka 3D wydrukuje rzeczy z wełny

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Poznajcie Flocks Wobot – nowatorski projekt stworzony przez holenderską projektantkę Christien Meindertsma. Wynalazek bazuje na działaniu drukarki 3D i tworzy z wełny warstwowy wzór. Robot za pomocą włóczki nakłada jedną warstwę na drugą, dzięki czemu możliwe jest tworzenie nawet skomplikowanych wzorów na materiale bez konieczności filcowania wełny i dodawania wody.

Źródło: christienmeindertsma.com | Zdjęcia: Mathijs Labadie, Roel van Tour

Stworzone w ten sposób materiały charakteryzują się nie tylko miękkością, ale również dużą wytrzymałością. Ponadto robot jest w stanie wykorzystywać nawet grubsze odmiany wełny, co również przekłada się na wytrzymałość ostatecznego produktu. Tajemnicą urządzenia jest odpowiednio zaprojektowane i dopasowane ramię, za pomocą którego robot wykonuje wzory. Jest co całkowicie nowatorska i wcześniej niestosowana technika tkacka. Robot nadaje się w pełni do wykorzystania w przemyśle, także na dużą skalę. Na razie urządzenie sprawuje się bez zarzutu i można śmiało przypuszczać, że niebawem stanie się bardzo popularnym przyrządem tkackim.

Źródło: www.trendhunter.com | Ilustracja: Simon Kadula on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Eliminacja procesów spawania konstrukcji z profili kwadratowych. Case study firmy BKF Myjnie
Robot kroczący

Najnowsze artykuły

Menu