Drukowany samolot

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Studenci School of Engineering and Applied Science zaprojektowali i wydrukowali przy pomocy drukarek 3D bezzałogowy samolot, który lata. Pracę tę wykonali podczas praktyk w firmie Mitre Corporation, która zleciła im wykonanie zadania w ciągu czterech miesięcy. Samolot został zaprojektowany, wyprodukowany i przetestowany w okresie od maja do sierpnia 2012 roku. Projekt ten pokazał dwie ważne zalety technologii druku 3D – stworzenie porównywalnego samolotu w normalnych warunkach trwałoby kilka lat i pochłonęło budżet rzędu co najmniej 250 000 USD. Samolot drukowany kosztował 2000 USD i powstał w cztery miesiące. Dodatkowo w czasie testów pojawiła się potrzeba wymienienia niektórych części – na szczęście można je było szybko dodrukować.

Źródło: www.sciencedaily.com

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Kolejna para rąk
Szkło hartowane w dowolnym kształcie

Najnowsze artykuły

Menu