Dźwignia blokująca GN 702 – nowość firmy GANTER

artykułydźwignie

Elesa+Ganter  z powodzeniem pomaga producentom rozwijać konstrukcje pojazdów projektowanych na potrzeby straży pożarnej. Najlepszym przykładem jest nowa dźwignia blokująca GN 702 stworzona we współpracy z międzynarodowym producentem zabudów pożarniczych.

Rys. 1: Wprawdzie Elesa+Ganter nie rozpoczęła produkcji pojazdów straży pożarnej, ale z powodzeniem pomaga producentom rozwijać ich konstrukcje.

Jej pierwotnym przeznaczeniem było blokowanie szuflad oraz drzwiczek na sprzęt gaśniczy tak, aby zabezpieczyć je przed samoczynnym otwarciem w trakcie jazdy.

Rys 2: Nowa dźwignia blokująca GN 702

Podobną funkcję może pełnić w innych zabudowach specjalnych pojazdów, pojazdach kempingowych, wózkach gastronomicznych, klatkach dla zwierząt, wszelkiego rodzaju osłonach, które muszą być szybko demontowane itp.

Sposób działania jest następujący: dźwignia blokująca obraca się w zakresie 3600, blokując co 900 tak aby uniemożliwić samoczynne przestawienie.

Nowa dźwignia blokująca GN 702 występuje standardowo w trzech wykonaniach różniących się sposobem montażu:

  • wersja A, mocowana za pomocą płytki z otworami pod śruby z łbem stożkowym
  • wersja B, posiadająca gwint wewnętrzny
  • wersja C, posiadająca gwint zewnętrzny

Dźwignia blokująca wykonana jest ze stopu cynku i jest w całości powleczona żywicą epoksydową w kolorze czarnym lub jak na zdjęciu czarna płytka + czerwona dźwignia obrotowa.
Na specjalne życzenie klienta może być ona wykonana niestandardowo. Zmianie może ulec kolor powłoki z żywicy epoksydowej, rodzaj powłoki, czy sposób montażu.
Zapraszamy zapoznania się z parametrami technicznymi dźwigni GN 702.

Poniżej znajduje się link do strony katalogowej prezentowanego produktu:

Autor: Łukasz Michno
Redakcja: Elesa+Ganter Polska
Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w:

  • nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl
Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!
Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 665 078 500 (Łukasz Michno)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Przeguby kulowe i widełkowe z technopolimeru
Maszbud 2011

Najnowsze artykuły

Menu