Dźwignia mimośrodowa z regulacją siły zacisku LAC-R (patent ELESA)

artykułydźwignie

Bazując się na zasadzie działania dźwigni do mocowania siodełka rowerowego firma ELESA stworzyła nowy produkt, którym jest dźwignia mimośrodowa zaciskowa LAC-R wyposażona w specjalną radełkowaną nakrętkę regulacyjną. Rozwiązanie takie daje zarówno możliwość regulacji siły zacisku, jak i swobodę w obracaniu dźwignią (możliwość przestawienia dźwigni do żądanej pozycji).

Lekko zakrzywiona rękojeść i kształt jej końca dodają dźwigni stylowego wyglądu oraz oferują ergonomiczny, bezpieczny i wygodny chwyt.

 

dźwignia mimośrodowa

Rys.1: Dźwignia mimośrodowa LAC-R

Ramię dźwigni oraz korpus z zamontowaną nakrętką regulacyjną i tuleją łączącą, wykonane są ze wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu PA. Gwarantuje to odpowiednią sztywność i wytrzymałość całego układu. Wtopka z nagwintowanym otworem ( lub gwintowanym trzpieniem) wykonana jest z ocynkowanej stali.

Dźwignia mimośrodowa LAC-R posiada ramię o długości 80mm i jest dostosowana do połączeń (otwór lub trzpień) z gwintem M8.

Wersja LAC, bez nakrętki regulacyjnej jest dostępna w takim samym zakresie wymiarów.

W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt.

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

  • Nowy katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , , , ,
CQT.FM – zamek szybkiego montażu. Nowość firmy ELESA
SYMAS Kraków 2009

Najnowsze artykuły

Menu