Czy wiesz, że: dźwignia przestawna serii GN 300.4 pomaga uzyskać siłę docisku KILKUKROTNIE wyższą niż przy pomocy innych dźwigni podobnej wielkości!

artykułydźwignie

Dźwignia przestawna GN 300.4 została zaprojektowana  z myślą o aplikacjach, w których operator musi uzyskać w połączeniu śrubowym bardzo dużą siłę zacisku na niewielkiej przestrzeni.

 

Konstrukcja ta bazuje na dźwigni przestawnej GN 300, najpopularniejszej w ofercie firmy Ganter. W GN 300.4 zmodyfikowana została jednak część dociskowa. Zainstalowane dodatkowo łożysko oporowe i większy pierścień oporowy znacznie zmniejszyły opory tarcia pomiędzy dźwignią a powierzchnią oporową dociskanego elementu. Uzyskana w ten sposób siła docisku jest KILKUKROTNIE wyższa względem klasycznej dźwigni przestawnej i analogicznego momentu siły dokręcania!

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że pierścień oporowy nie obraca się względem dociskanej powierzchni (nie wyciera jej), a zwiększona powierzchnia styku pierścienia z powodzeniem przenosi większą siłę docisku.

Dźwignia przestawna GN 300.4 jest powszechnie stosowana w aplikacjach o dużej częstotliwości zacisku, np. w oprzyrządowaniu montażowym na liniach produkcji seryjnej. Mniejsza siła potrzebna do zaciśnięcia dźwigni zapobiega przeciążeniu dłoni operatora. Jest też bardzo istotna w przypadku, gdy linię produkcyjną obsługują kobiety.

Karty katalogowe:

Autor: Krzysztof Stutko

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w naszym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Robot sam się zbuduje
Uchwyty do szaf typu rack 19″

Najnowsze artykuły

Menu