Dźwignie przestawne GN 303 i GN 300.5 – nowe wykonania

artykułydźwignie

Dźwignie przestawne oferowane przez firmę ELESA+GANTER powiększyły się o dwa nowe wykonania zwiększające możliwości ich zastosowań.

Dźwignie GN 303

Dźwignie przestawne GN 303 są odmianą popularnych dźwigni serii GN 300. Innowacją wprowadzoną w nowym wykonaniu jest sposób mocowania i kształt przycisku. Przycisk ten, na etapie montażu, nabijany jest na specjalnie przygotowaną szpilkę wystającą z korpusu. Rozwiązanie takie powoduje, że dźwignia przestawna jest  nierozbieralna. W odróżnieniu od dźwigni GN 300 przycisk ma też gładką powierzchnię, co zapobiega gromadzeniu się brudu.

Dźwignie przestawne GN 303 dostępne są zarówno z elementami stalowymi w wykonaniu ze stali oksydowanej na czarno (GN 303) lub stali nierdzewnej (GN 303.1). Przycisk występuje w trzech standardowych kolorach, pomarańczowym, czarnym bądź szarym.

GN 300.5 dźwignia

Dźwignia GN 300.5

Kolejną nową odmianą dźwigni GN 300 są dźwignie przestawne w pełni nierdzewne GN 300.5. W tym przypadku wszystkie elementy składowe, tj.: ramię, korpus, sprężyna i wkręt mocujący wykonane są ze stali nierdzewnej. Wykonanie takie może być stosowane w środowiskach wymagających wysokiej odporności na korozję.

Dźwignie GN 300

Dodatkowo, typ  „AS” (bez gniazda pod klucz imbusowy), zapobiega gromadzeniu się w tym miejscu zanieczyszczeń.

Linki do stron katalogowych nowych wykonań dźwigni przestawnych podajemy poniżej:

Autor: Krzysztof Stutko

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
CFMY – Zawiasy do osłon demontowalnych
VLSK – Pokrętła z zamkiem patentowym

Najnowsze artykuły

Menu