Egzoszkielet do ciężkich prac

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Na rynku pojawi się niebawem najbardziej zaawansowany ze wszystkich egzoszkieletów. Urządzenie o nazwie Guardian XO Max zostało opracowane przez  inżynierów z firmy Sarcos Robotics. Jest to pierwszy egzoszkielet zasilany wyłącznie za pomocą zminiaturyzowanych akumulatorów.


Źródło: YouTube/Sarcos Robotics

Produkowane dotychczas egzoszkielety wspomagały prace ludzi, ale wymagały poruszania za pomocą mięśni. Ogniwa Guardiana XO Max są wymienne i można je zamienić na naładowane w dowolnym momencie. Dzięki niewielkim rozmiarom wymiany można łatwo dokonać w terenie. Istotna jest także moc urządzenia. Twórcy egzoszkieletu zapewniają, że operator podnosząc ładunek o wadze 45 kg zużyje tyle siły co do podniesienia 2,2 kg. Wynalazek ma wejść do sprzedaży za około 3 lata po przejściu ostatnich testów. Producent nie podał jeszcze ceny.

Źródło: newatlas.com | Ilustracja: DrSJS z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Pojazd z nogami
Jak prawidłowo dobrać zawiasy?

Najnowsze artykuły

Menu