Egzoszkielet dla biegaczy

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Egzoszkielety projektowane są przede wszystkim z myślą o ludziach, którzy w codziennej pracy muszą przenosić duże ciężary. Dlatego najchętniej wspomagają się nimi np. pracownicy magazynów. Jednak urządzenie, które opiszemy dziś ma zastosowanie bardziej hobbystyczne. Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda pracują nad nowym egzoszkieletem, który ma wspomagać biegaczy.

 

Źródło: YouTube/Stanford

Wynalazek stworzono z włókna węglowego. Napędzają go lekkie i wydajne silniki. Twórcy opisują, że dzięki ich wynalazkowi bieganie staje się o około 15 procent łatwiejsze. Egzoszkielet działa na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony ułatwia bieg i odciąża nogi. W ten sposób początkujący biegacze mogą łatwiej poprawiać kondycje. Z drugiej strony jego zastosowanie pozwala na rozwinięcie nieco większej prędkości niż w trakcie normalnego biegu. Na razie wynalazek nadal jest udoskonalany i usprawniany. Jednak naukowcy chcieliby, aby stał się pierwszym w pełni komercyjnym egzoszkieletem dostępnym dla każdego. Obiecują również, że gdy pojawi się w sklepach, będzie można go nabyć za rozsądną cenę.

Źródło: StanfordNews |  Ilustracja: alan9187 z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Roboty pomogą lekarzom
Linia SAN – elementy o właściwościach antymikrobowych

Najnowsze artykuły

Menu