Egzoszkielet dla drwali

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

To urządzenie mogłoby z powodzeniem zagrać w nowych produkcjach filmowych z gatunku science-fiction, jednak istnieje na prawdę. Mowa o egzoszkielecie, który dla swoich pracowników zamówiła firma Panasonic. Zadaniem wynalazku jest pomoc w dźwiganiu i przenoszeniu ciężkich ładunków.

Źródło: YouTube/ALActiveLinkCoLtd

Nowy egzoszkielet jest na razie w fazie testów, ale jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to już niebawem ma zostać wprowadzony do szerszej produkcji. Obecne testy przeprowadzane były w jednym z magazynów w Osace i w kilku tartakach w Japonii. Warto dodać, że spisywał się tam idealnie. Urządzenie nazwano PowerLoader, zaś za jego konstrukcje odpowiada firma Active Link. Urządzenie waży zaledwie sześć kilogramów, jednak pozwala na uniesienie ciężaru piętnastu kilogramów. W projekcie jest również jego bardziej rozbudowana wersja mogąca unieść dodatkowe sto kilogramów. Wynalazek wydaje się naprawdę ciekawy, zwłaszcza że pokazuje, że roboty nie zawsze są w stanie zastąpić ludzi. Czasami lepiej się sprawdza kooperacja.

Źródło: technologyreview.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , , , , ,
Robot, który pomoże chorym
Most składany jak origami

Najnowsze artykuły

Menu