Egzoszkielet dla osób starszych

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Kilka razy opisywaliśmy już egzoszkielety, które mają ułatwiać nam wykonywanie pracy. Dziś przyszła kolej na egzoszkielet stworzony z myślą o osobach starszych. Tym razem jest to projekt europejski realizowany pod nazwą Axo Suit. Jest w niego zaangażowanych osiem Europejskich firm technologicznych oraz instytutów naukowych.

Egzoszkielet dla osób starszych

Źródło: www.axo-suit.eu

Urządzenie zostało przewidziane jako wsparcie osób starszych i przeznaczone jest do krótkotrwałego użytku przy określonych działaniach, jak na przykład noszenie zakupów czy prace w ogródku. W niektórych przypadkach ma również wspierać chodzenie. Urządzenie posiada kilka zestawów siłowników wspierających poszczególne partie mięśni jak na przykład plecy, ramiona czy nogi. Twórcy uważają, że ich urządzenie będzie w stanie zapewnić wsparcie około 50 procent siły potrzebnej w wykonanie danej czynności. Niestety nie ujawnili wielu szczegółów technicznych związanych ze swoim projektem, ale chcieliby, aby egzoszkielet pojawił się na rynku w ciągu najbliższych pięciu lat.

Źródło: www.gizmag.com | www.axo-suit.eu

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Lewitujący element
Robot do czyszczenia wentylacji

Najnowsze artykuły

Menu