Egzoszkielet do codziennej pracy?

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Egzoszkielety pomagają nam coraz bardziej, nie tylko przy wykonywaniu pracy fizycznej, ale również w dochodzeniu do zdrowia. Teraz inżynierowie z Amerykańskiej firmy Sarcos pracują nad nowym typem egzoszkieletu, który umożliwi użytkownikowi całodzienne dźwiganie ciężarów sięgających stu kilogramów. Co ważne taka praca nie wymagałaby żadnego wysiłku od osoby obsługującej urządzenie.

Źródło: YouTube/IEEE Spectrum

Wynalazek nazwano Guardian XO. Egzoszkielet dzięki swojej konstrukcji jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo operatorowi w razie wystąpienia awarii. Wynalazek przy w pełni naładowanych akumulatorach pracuje około dwóch godzin, jednak jednak przewidziano możliwość korzystania z wymiennych baterii, a proces wymiany trwa tylko kilku minut. Sarcos Robotics umożliwia już wypożyczenie Guardian XO w cenie 100 tys. dolarów rocznie. Z oferty skorzystały już Amerykańskie koncerny zbrojeniowe. Producent chciałby wprowadzić urządzenie do fabryk na całym świecie. Liczy przy tym na to, że w ten sposób uda się opóźnić zastępowanie pracowników fizycznych robotami.

Źródło: www.roboticsbusinessreview.com | Ilustracja: Franck V. on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot olimpijski
Robotyczna głowa

Najnowsze artykuły

Menu