Egzoszkielet domowej roboty

artykułyBez kategorii

Marzycie o własnym skafandrze, takim, jaki nosił Iron Man lub egzoszkielecie bohatera filmu Elysium? To da się zrobić.  Istnieją już w tej chwili duże możliwości, aby te marzenia urzeczywistnić. Tak jak zrobił to pewien amerykański wynalazca. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu odtworzył egzoszkielet podobny do tego, jaki możemy zobaczyć w filmie Elysium.

Mimo tego, że egzoszkielet został wykonany w garażu swojego twórcy i że grzebał przy nim po godzinach pracy, to jednak jego dzieło robi wrażenie. Zwłaszcza że podczas testów dodatkowa mechaniczna para rąk dała radę unieść ciężar siedemdziesięciu kilogramów. Oczywiście dzieło Hacksmitha, jak nazywa siebie wspomniany wynalazca w serwisie YouTube, nie będzie dostępne w sprzedaży jednak pokazuje, że wystarczy nieco samozaparcia i trochę oleju w głowie, aby sprawiać, żeby nasze marzenia mogły się urzeczywistniać. Jednak nawet jeśli spróbujecie samodzielnie zabrać się za takie konstrukcje, to pamiętajcie przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie. Zaś o części zawsze możecie spytać u nas:-)

Źródło: www.gizmodo.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Rakietowy plecak – dodatkowy napęd dla biegających
Hoverbike – czyli dlaczego już niedługo zaczniemy zrywać asfalt

Najnowsze artykuły

Menu