Egzoszkielet na gąsienicach

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Pamiętacie potężny egzoszkielet nazywany Power Loaderem, który zagrał w filmie „Obcy – decydujące starcie”? Dzisiejsza technologia pozwala wcielać tego typu wizje w życie. Taka idea przyświecała twórcom kanału Hacksmith Industries. Stworzyli oni egzoszkielet niemal idealnie odwzorowujący filmowy pierwowzór. Podstawowa różnica dotyczy sposobu poruszania urządzenia.

YouTube/Hacksmith Industries

Ten stworzony przez Hacksmith Industries porusza się na gąsienicach. Power Loader może działać w dwóch trybach: zdalnie sterowany lub poprzez operatora umieszczonego w urządzeniu. Maszyna posiada system sterowania oparty o Raspberry Pi z systemem ROS, natomiast w przypadku drugiego trybu sterowanie odbywa się za pomocą dwóch joysticków. Wynalazek jest w stanie unieść ciężar do 3200 kg. Trzeba przyznać, że ładowarka robi ogromne wrażenie, ale twórcy nie pozostawiają złudzeń i niestety ogłosili, że nie mają zamiaru komercjalizować swojego dzieła.

Źródło: hackaday.com | Ilustracja: Possessed Photography on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot wjedzie po ścianie
Zaciski styczne GN 928 do błyskawicznego ustalania elementów na okrągłych profilach

Najnowsze artykuły

Menu