Egzoszkielet pomagający w rehabilitacji

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Rehabilitacja osób z uszkodzeniem nerwowo-mięśniowym powstałym w wyniku przejścia udaru jest bardzo trudna. Na szczęście dla wielu osób w takiej sytuacji, pojawia się nowa nadzieja na powrót do zdrowia.

Źródło: YouTube/Tech Insider

Wszystko za sprawą egzoszkieletu Harmony stworzonego przez ReNeu Robotics Lab. Ich wynalazek pozwala na szybką i wygodną rehabilitację osób z uszkodzeniem górnej części ciała. Jak zapewniają twórcy urządzenia, rehabilitacja z Harmony zapewnia mniejsze ryzyko odniesienia kontuzji dzięki systemowi kontroli ruchów. Dzięki niemu można mieć pewność, że unikniemy przeciążenia stawów. Urządzenie wyposażone jest w system wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu może określać zakres naszych działań oraz tworzyć gry ruchowe wspomagające rehabilitację. Po wykonaniu zadań otrzymujemy precyzyjną informację zwrotną o naszych postępach, którą możemy przekazać rehabilitantowi. Daje to pewność, że obraliśmy prawidłową drogę naszego leczenia. Pierwsza wersja Harmony powstała już w 2011 roku. Po pierwszych sukcesach powstała jego sprawniejsza wersja z większą ilością siłowników i pobierająca dane z większą prędkością. Urządzenie już jest użytkowane na terenie USA i miejmy nadzieję, że niebawem przybędzie wspomagać rehabilitantów w Europie.

Źródło: Control Engineering | Ilustracja: ThisisEngineering RAEng on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Dron owad dla każdego
Samochody nad naszymi głowami

Najnowsze artykuły

Menu