Egzoszkielet z AI

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Słynna zbroja Iron Mana to z pewnością marzenie wielu osób. O ile stworzenie w pełni funkcjonalnej zbroi z filmu pozostaje na razie w sferze fantazji, to z pewnością wynalazek był inspiracją dla innych twórców. Na przykład dla startupu German Bionic, który stworzył nowoczesny i pomocny egzoszkielet, który znacznie poprawia osiągi siłowe użytkownika.

Źródło: YouTube/German Bionic

Urządzenie zakłada się na plecy podobnie jak plecak. Po uruchomieniu pozwala na uniesienie przedmiotów ważących o 30 kg więcej niż jest w stanie udźwignąć dorosły człowiek. Sam egzoszkielet waży zaledwie 7 kg. Co wyróżnia ten egzoszkielet od innych tego typu wynalazków, to wsparcie sztucznej inteligencji, dzięki której użytkowanie staje się dużo łatwiejsze. Dodatkowo urządzenie odciąża najbardziej narażone na uszkodzenia części pleców, a jeżeli system uzna, że i tak występuje ryzyko odniesienia urazu, to nas o tym poinformuje. Ponadto urządzenie uczy się naszych indywidualnych wzorców poruszania. Dodatkowo egzoszkielet był też testowany na oddziałach geriatrycznych, gdzie doskonale się sprawdził jako pomoc w poruszaniu się dla osób starszych. Niestety na razie nie jest znana jego cena.

Źródło: thenextweb.com | Ilustracja:  Possessed Photography on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

NOWOŚĆ! Wskaźniki poziomu cieczy HCK-PP o wysokiej odporności chemicznej
Niewykrywalny tankowiec

Najnowsze artykuły

Menu