Ekologiczny reaktor

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Inżynierowie z  firmy Hypergiant Industries stworzyli Bioreaktor o nazwie Eos. Urządzenie wypełnione jest glonami, które pochłaniają bardzo dużą ilość dwutlenku węgla. Potrzebują także promieni słonecznych i nieco wody. Dzięki nim w wyniku fotosyntezy w bioreaktorze wytwarzany jest tlen oraz energia.

Źródło: YouTube/LOCAL 12

Jak na razie powstająca energia wykorzystywana jest do dalszego działania urządzenia, jednak docelowo naukowcy planują wytwarzanie w reaktorze biopaliwa. Godny uwagi jest fakt, że w przypadku pochłaniania dwutlenku węgla jeden reaktor wykonuje pracę porównywalną z czterema kilometrami kwadratowymi lasu. Kontrolę nad działaniem urządzenia pełni system sztucznej inteligencji. Twórcy chcą zastosować ekologiczną maszynę przede wszystkim na terenach mało zalesionych. Planowane wprowadzenie go do użytku przewidziane jest na przyszły rok.

Źródło: www.digitaltrends.com / Ilustracja: Chokniti Khongchum z Pixabay

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Autonomiczny dron do zadań specjalnych
Pojazd-robot do prac komunalnych

Najnowsze artykuły

Menu