Ekonomiczne pokrętła do zastosowań higienicznych – seria VTT

artykułyNowościpokrętła

Nowość Elesa+Ganter

Nowa rodzina pokręteł VTT (Rys.1) stworzona została z myślą o aplikacjach wymagających zachowania wysokiego stopnia higieny. Dzięki specjalnej konstrukcji i zastosowanym materiałom, to idealne rozwiązanie do maszyn i urządzeń, których części muszą być często myte za pomocą wody lub pary wodnej.

pokrętła nierdzewne VTT

Rys. 1 Trójramienne pokrętła VTT-SST, VTT-SST-p

Nowe pokrętła to połączenie stali nierdzewnej AISI 304 z wzmocnionym włóknem szklanym technopolimerem na bazie poliamidu (PA). Kształt pokrętła zapewnia doskonały chwyt, nawet w rękawicach roboczych. Gładka powierzchnia o małej chropowatości oraz specjalny kształt bez zagłębień, zapobiega zbieraniu się nieczystości na powierzchni, co zwiększa łatwość czyszczenia.

budowa pokrętła VTT

Rys.2 Budowa pokrętła VTT-SST, VTT-SST-p

Pokrętła VTT występują w dwóch wariantach (Rys.2):

  • VTT-SST z wtopką ze stali nierdzewnej AISI 304, z nieprzelotowym otworem gwintowanym, dostępne w czterech wielkościach Ø25 – Ø50 mm, w zakresie gwintów M5-M10,
  • VTT-SST-p z trzpieniem gwintowanym ze stali nierdzewnej AISI 304 ze sfazowanym płaskim czołem, dostępne w czterech wielkościach Ø25 – Ø50 mm, w zakresie gwintów M5x10-M10x40.

Połączenie technopolimeru ze stalą nierdzewną powoduje, iż pokrętła VTT mogą być stosowane w środowiskach zagrożonych korozją elektrochemiczną, jak i w większości przypadków chemiczną. Stanowią one ekonomiczną alternatywę dla pokręteł nierdzewnych, stosowanych dotychczas w takich warunkach.

Link do strony katalogowej znajduje się poniżej:

Autor: Łukasz Kołodziejski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o ofercie produktowej znajdują się w katalogu – Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 800 (Łukasz Kołodziejski)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Podkładki łożyskowane GN 6342
Kto wynalazł windę?

Najnowsze artykuły

Menu