ELECOLORS – kolor ma znaczenie

artykułyNowościpolecane produktyporadyporady dla konstruktorów

Spośród ponad 60 000 produktów dostępnych w ofercie Elesa+Ganter mamy do zaoferowania szeroki wybór standardowych komponentów w gamie kolorystycznej ELECOLORS, na którą składają się kolory: pomarańczowy (RAL 2004), szary (RAL 7035), żółty (RAL 1021), niebieski (RAL 5024), czerwony (RAL 3000), czarny (RAL 7021) i zielony (RAL 6017) .

Jaskrawe kolory (inaczej niż tradycyjny szarozielony stosowany w przeszłości w przemyśle maszynowym) są obecnie akceptowane lub wręcz wymagane przez dużą część sektorów przemysłu maszynowego. Dzieje się tak, ponieważ na rynku istnieje potrzeba rozwijania produktów nie tylko od strony technicznej, lecz równiej od strony estetycznej, tak aby były atrakcyjniejsze pod względem designu dla przyszłego nabywcy i użytkownika.

W latach 90-ych Elesa+Ganter zaprezentowała po raz pierwszy linię standardowych komponentów Ergostyle – w późniejszych latach były one wielokrotnie nagradzane za wzornictwo i ergonomię na wielu międzynarodowych imprezach targowych. Ergostyle wprowadza nowy standard zarówno dla kształtu, jak i zakresu kolorystycznego. Jeśli ergonomia i wzornictwo produktów Elesa+Ganter są ich charakterystycznymi cechami, to kolor jest ich dodatkową zaletą.

Poza linią Ergostyle, w ofercie firmy Elesa+Ganter znajduje się szeroka gama produktów dostępnych w wyżej wymienionych 6 kolorach, różnych kształtach i wykończeniu powierzchni. Dzięki temu producenci maszyn, mogą zapewnić idealną kompatybilność estetyczną pomiędzy komponentami a urządzeniem. Ponadto kolor pozwala na lepsze wyeksponowanie funkcji poszczególnych komponentów, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa.

Elesa + Ganter jest w pełni zaangażowana w oferowanie produktów najwyższej jakości również pod względem estetyki, dlatego też kolory kontrolowane są za pomocą kolorymetru spektrodensytometrycznego, zapewniając tym samym maksymalną spójność i powtarzalność kolorów, zarówno podczas produkcji, jak i  późniejszych etapów użytkowania komponentów.

Idealnym przykładem wykorzystania elementów ELESA+GANTER w kolorze pomarańczowym jest firma Clifton Food  Range®, która produkuje profesjonalne urządzenia kuchenne. Firma zdecydowała się na wykorzystanie poniższych elementów:

Uchwyty Elecolors

–  uchwyty M.843 wykonane z technopolimeru, wykończone na połysk

–  uchwyty kasetowe PR-PF wykonane z technopolimeru, wykończone na mat

–  rękojeści VTR wykonane z technopolimeru, wykończone na połysk

Urządzenia tej firmy są używane w kuchniach, najbardziej prestiżowych restauracji na świecie.

Główną przyczyną, dlaczego Clifton Food  Range® zdecydowała się na kolor pomarańczowy jest identyfikacja z logo firmy oraz wyróżnienie się na tle konkurencji, z powodu łatwej rozpoznawalności produktów na rynku.

Urządzenia kuchenne

Urządzenia kuchenneZdj. 1: Profesjonalne urządzenia kuchenne wykonane przez firmę Clifton Food  Range®; Zdjęcie jest własnością Clifton Food Range®, należącej do Nickel-Electro Ltd.

Wybrane produkty w kolorach ELECOLORS które pozwalają wyróżnić poszczególne komponenty lub stworzyć jednolitą całość w maszynach i urządzeniach

Wybrane produkty
Wyszukaj produkty ELESA+GANTER w swoich ulubionych kolorach:
– RAL 2004 Pure Orange (czysty pomarańczowy)
– RAL 7035 Light Grey (jasny szary)
– RAL 1021 Colza Yellow (rzepakowy żółty)
– RAL 5024 Pastel Blue (pastelowy niebieski)
– RAL 3000 Flame Red (płomienny czerwony)
– RAL 7021 Jet Black (wystrzałowy czarny)

NOWOŚĆ

RAL 6017 zielony

kolory ELECOLORSKoła ręczne i korby
VRTP. Koła ręczne, wieloramienne
VDS. Koła ręczne, pełne
EKH. Korby

Pokrętła zaciskowe
VCT. Pokrętła
VCT.SOFT Pokrętła
ELK. Pokrętła
EWN. Nakrętki motylkowe
EWN-SST-p-P Nakrętki motylkowe
ESN. Nakrętki jednoskrzydełkowe
MBT. Pokrętła z radełkowaniem

Dźwignie zaciskowe
ERX. Rękojeści nastawne
ERW. Rękojeści nastawne

Uchwyty przemysłowe
M.843 Uchwyty
EBP. Uchwyty
EBP.FLX Uchwyty
M.479 Uchwyty
EWP. Uchwyty
ESP. Uchwyty bezpieczne
M.990 Uchwyty bezpieczne
EPR. Uchwyty kasetowe
ETH. Uchwyty rurowe

Rękojeści stałe, obrotowe i składane
EKK. Pokrętła radełkowane
EBK-C SOFT Gałki
I.622 Rękojeści

Elementy sterujące
MBT+I Pokrętła sterujące
EGK.SOFT Pokrętła z wgłębieniami pod wygodny chwyt
ELC. Dźwignie przełączające
ELCR. Dźwignie przełączające

Zamki
EBR-CH Uchwyt z blokadą

Łączniki i mechanizmy przesuwu
MSR. Łączniki

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Od przetwórstwa, przez pakowanie do cateringu – elementy do maszyn spożywczych
Zawiasy GN 7237 – do wewnętrznego montażu z kątem otwarcia 180°

Najnowsze artykuły

Menu