ELECOLORS – żółty kolor wizytówką maszyn Top Automazioni

artykułyelecolors

Używanie kolorów w komponentach maszyn podkreśla estetykę i wyróżnia je na tle konkurencji. Gama kolorystyczna ELECOLORS wraz z wprowadzoną w latach 90-tych linią Ergostyle® wprowadza kolorowe komponenty do świata przemysłu mechanicznego. Elesa+Ganter ma do zaoferowania szeroki wybór standardowych elementów w gamie kolorystycznej ELECOLORS, na którą składają się kolory: pomarańczowy (RAL 2004), szary (RAL 7035), żółty (RAL 1021), niebieski (RAL 5024), czerwony (RAL 3000), czarny (RAL 7021). Sukces tych sześciu kolorów spowodował rozwinięcie linii produktów w kolorze zielonym (Rys.1).

Elecolors

Rys. 1: Gama kolorów ELECOLORS.

Jaskrawe kolory (inaczej niż tradycyjny szarozielony stosowany w przeszłości w przemyśle maszynowym) są obecnie akceptowane lub wręcz wymagane przez dużą część sektorów przemysłu maszynowego. Dzieje się tak, ponieważ na rynku istnieje potrzeba rozwijania produktów nie tylko od strony technicznej, lecz równiej od strony estetycznej, tak aby były atrakcyjniejsze pod względem designu dla przyszłego nabywcy i użytkownika.

Firma Top Automazioni z siedzibą w Poggio Torriana (Rimini – Włochy) jest dziś najbardziej innowacyjną firmą w produkcji podajników prętów i rur. Dynamicznie rozwijająca się spółka, która zawsze stawiała na jakość i doceniała parametry techniczne komponentów Elesa+Ganter, postanowiła zadbać o design, estetykę i wygląd produkowanych urządzeń. Top Automazioni szukała rozwiązania pozwalającego lepiej odróżnić swoje produkty od konkurencji, co finalnie miało pomóc w rozpoznawalności firmy.

Gama ELECOLORS okazała się łatwą i bezpośrednią odpowiedzią na te potrzeby. Top Automazioni wybrała komponenty ELECOLORS z żółtymi wstawkami, ze względu na to, że jest to ich kolor korporacyjny. Wybrano zestaw elementów zaciskowych, uchwytów rurowych i uchwytów z technopolimeru z wkładkami w kolorze żółtym RAL 1021. Produkty te zostały zainstalowane w najnowszej maszynie Top Automation o nazwie Infinity (Rys. 3).

Elementy w kolorach ElecolorsRys. 2: Przykładowe elementy ELECOLORS RAL 1021 wybrane przez Top Automazioni.

„Ogromną zaletą ELECOLORS jest to, że są to standardowe produkty dostępne z magazynu i w preferowanym kolorze, stanowiącym znak rozpoznawczy naszej marki” – mówi Stefano Barbati, Sales Manager we Włoszech, i kontynuuje: „Standaryzacja komponentów w żółtych kolorach w połączeniu z czernią to znacząca zmiana i wynik przeprowadzonej przez nas ekspertyzy. Jest to dowód naszego zaangażowania w zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na wartości estetyczne komponentów mechanicznych w połączeniu z wysokimi parametrami technicznymi”.

Nicola Bargellini, właściciel Top Automazioni dodaje:” Kolejną zaletą z praktycznego i komercyjnego punktu widzenia jest to, że kolorowe elementy mają taką samą cenę jak czarne i można je zamawiać od jednej sztuki. Oznacza to szybką dostępność produktów bez dodatkowych kosztów. Dopasowanie koloru żółtego w komponentach podajnika z naszym firmowym kolorem, doprowadziło do wyboru ELECOLORS. Podoba nam się elegancja i design w połączeniu z kolorami, które poprawiają wygląd naszych maszyn. Podsumowując, w przypadku maszyn, jak i każdego innego produktu, estetyka to pierwszy aspekt przyciągający uwagę klienta. Oczywiście stawiamy też na wartości techniczne i wydajności, aby sprostać potrzebom użytkownika”.

 Elementy ELECOLORS RAL 1021 zastosowane w maszynie Infinity produkcji Top Automation.

Rys. 3 Elementy ELECOLORS RAL 1021 zastosowane w maszynie Infinity produkcji Top Automation.

Estetyka i jakość stanowią idealne połączenie w komponentach ELECOLORS. Dzięki temu producenci maszyn mogą zaprojektować urządzenie dbając o oryginalny design i tworząc produkt rozpoznawalny na rynku. Ponadto kolor pozwala na lepsze wyeksponowanie funkcji poszczególnych komponentów, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa.

„Wszystkie komponenty w gamie ELECOLORS stosowane w naszych podajnikach zostały również szczególnie docenione przez naszych klientów. Możemy, więc szczerze powiedzieć, że gama ELECOLORS poprawiła rozpoznawalność marki naszych produktów „- podsumowuje Nicola Bargellini.

Więcej o elementach z linii ELECOLORS

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Trzy produkty ELESA+GANTER z nagrodami za wzornictwo przemysłowe
Nowy pomysł na marsjańskie łaziki

Najnowsze artykuły

Menu