Elektrownia w chodniku

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Czy można odzyskać energię zużywaną na… chodzenie. FIrma Pavegen dowiodła, że tak, kontstruując podłogę przekształcającą energię kinetyczną w elektryczną. Na razie konstruktorom udało się uzyskać produkcję mocy rzędu 7 W na każdy postawiony krok, ale przecieć to dopiero początki istnienia nowej technologii.


Źródło: YouTube/Pavegen

Chodniki pełniące rolę generatorów prądu można montować zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na powierzchniach niezadaszonych. Warunkiem sukcesu jest instalacja chodnika w miejscu, przez które przechodzi dziennie wiele osób. Przy zastosowaniu elektrowni chodnikowej w miejscach o dużym natężeniu ruchu już teraz możemy wytworzyć dość energii do zasilenia świateł ulicznych, natomiast w przyszłości w ten sam sposób mają być zasilane budynki. Takie chodniki zostały już zamontowane na kilku lotniskach na świecie i świetnie się tam sprawdzają.

Źródło: www.pavegen.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
SIlnik napędzany parującą wodą
Medyczna ośmiornica

Najnowsze artykuły

Menu