Elementy antywibracyjne DVF do zastosowań w przemyśle spożywczym i medycznym

artykułyNowościwibroizolatory

Wibroizolatory stożkowe DVF.6 i DVF.7 to nowość dostępna w ofercie firmy ELESA+GANTER. Zainstalowano w nich stal nierdzewną w połączeniu z elementem tłumiącym z kauczuku silikonowego (MVQ) w kolorze szarym (RAL 7040), certyfikowanym zgodnie z FDA (U.S. Food and Drug Administration) (Rys. 1). Taka kombinacja materiałów daje możliwość zastosowania wibroizolatorów DVF w maszynach i urządzeniach spożywczych, farmaceutycznych lub medycznych w celu minimalizacji niepożądanych drgań i redukcji hałasu.

karta katalogowa – Wibroizolatory DVF.6 i DVF.7

Wibroizolatory DVF.6 i DVF.7

Rys. 1 Wibroizolatory DVF.6 i DVF.7

Nowe wibroizolatory charakteryzują się dużą odpornością na korozję, mogą pracować w kontakcie z chemikaliami i w bardzo szerokim zakresie temperatur od +200 do -50 stopni Celsjusza. Standardem jest twardość 55 w skali Shore A, natomiast twardość 40 i 70 są możliwe na zamówienie dla odpowiednich ilości. Nowe elementy wibroizolacyjne są dostępne w wersji DVF.6, t.j. z trzpieniem gwintowanym oraz DVF.7 z wtopką z otworem gwintowanym i znakomicie uzupełniają szeroką gamę wibroizolatorów wykonanych z gumy naturalnej NR o różnych kształtach i twardościach (Rys. 2)

Wibroizolatory z gumy naturalnej NR

Wibroizolatory z gumy naturalnej NR z serii DVA

Rys. 2 Wibroizolatory z gumy naturalnej NR z serii DVA

Zastosowane materiały pozwalają na użycie wibroizolatorów serii DVF w aplikacjach medycznych, farmaceutycznych lub spożywczych, nawet w bezpośrednim kontakcie z produktem spożywczym, do czego dostępne dotychczas wibroizolatory nie nadawały się.

Inne artykuły na temat wibroizolatorów:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Prowadnice teleskopowe serii
GN 1400 – GN 1460 odpowiednie do każdej aplikacji
Mechaniczne wsparcie dla strażaków

Najnowsze artykuły

Menu