Elementy antywibracyjne oraz zderzaki w wykonaniu nierdzewnym

artykułyNowości

Nowość firmy ELESA

Firma Elesa+Ganter wychodząc naprzeciw swoim partnerom, uzupełniła grupę elementów antywibracyjnych (wibroizolatorów) o wykonania nierdzewne. Powodem tego jest fakt, iż bardzo często środowisko pracy maszyn i urządzeń jest korozyjne, co wymusza stosowanie elementów wykonanych z materiałów odpornych na korozję.

Wibroizolatory służą głównie do tłumienia hałasu, drgań oraz uderzeń powstających w wyniku ruchu elementów lub niewyważenia układów wibrujących w maszynach. Elementy antywibracyjne są stosowane w maszynach i urządzeniach, zarówno do tłumienia generowanych przez nie wibracji, jak i izolowania niekorzystnych drgań z zewnątrz, np. mocowanie szaf elektrycznych czy innych elementów czułych na wibracje.

W standardowym wykonaniu wibroizolatory mają:

  • twardość 55±5 Shore’a,
  • średnicę zewnętrzną od 8mm do 100mm,
  • przyłącze gwintowane od M3 do M16.

Pod względem konstrukcyjno-funkcjonalnym elementy antywibracyjne występują w siedmiu wariantach:

  • DVA.1-SST: dwa gwintowane trzpienie umieszczone w osi i po obu końcach wibroizolatora, stal nierdzewna AISI 304 (rys.1).
  • DVA.2-SST: gwintowany trzpień po jednej stronie oraz gwintowany otwór po drugiej stronie wibroizolatora, stal nierdzewna AISI 304 (rys.1).
  • DVA.3-SST: dwa gwintowane otwory umieszczone w osi oraz po obu końcach wibroizolatora, stal nierdzewna AISI 304 (rys.1).

Rys.1. Elementy antywibracyjne: DVA.1-SST, DVA.2-SST, DVA.3-SST

  • DVA.4-SST: gwintowany trzpień umieszczony w osi, tylko po jednej stronie wibroizolatora, stal nierdzewna AISI 304 (rys.2).
  • DVA.5-SST: gwintowany otwór umieszczony w osi, tylko po jednej stronie wibroizolatora, stal nierdzewna AISI 304 (rys.2).
  • DVA.6-SST: gwintowany trzpień umieszczony w osi, tylko po jednej stronie wibroizolatora, stal nierdzewna AISI 304 (rys.2).
  • DVA.7-SST: gwintowany otwór umieszczony w osi, tylko po jednej stronie wibroizolatora, stal nierdzewna AISI 304 (rys.2).

Rys.2. Elementy antywibracyjne: DVA.4-SST, DVA.5-SST, DVA.6-SST, DVA.7-SST

Trzech pierwszych wykonań używa się przeważnie w celu mocowania podzespołów urządzeń (tj. silniki, wentylatory, inne elementy drgające) w korpusach maszyn lub do innych elementów konstrukcji. Czterech pozostałych – do amortyzacji uderzeń lub posadawiania urządzeń na posadzce (zderzaki, odboje, poduszki amortyzacyjne).

Link do strony katalogowej ze szczegółowymi danymi technicznymi znajduje się poniżej:

Autor: Eligiusz Glass
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Uchwyty dźwigowe firmy GANTER
Elesa+Ganter bliżej Ciebie – Targi HAPexpo 2011

Najnowsze artykuły

Menu