Elementy standardowe w kolorze szarym RAL 7040

artykułyCzy wiesz, że...Nowościpolecane produkty

Firma Elesa+Ganter w ostatnim czasie wprowadziła kolor szary RAL 7040 dla wybranych produktów, wykonanych z technopolimeru na bazie poliamidu (PA). Kolor szary stworzony został dla tych użytkowników, którzy chcą ujednolicić barwy komponentów zamontowanych do profili aluminiowych bądź stalowych części maszyn. Możliwość dostosowania kolorystyki poszczególnych części pozwoli podkreślić estetykę urządzenia lub stworzyć silną jednolitą tożsamość marki wśród klientów. Kolor szary RAL 7040 współgra zarówno z elementami wykonanymi z aluminium, jak i stali nierdzewnej.

Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty, dla których dostępne są standardowo wykonania w kolorze RAL 7040.

CFA. Zawiasy uniwersalne, powszechnie stosowane w wielu aplikacjach. Zastosowany sworzeń obrotowy wykonany ze stali nierdzewnej AISI 303 zapewnia doskonałą odporność na korozję. Kolor szary RAL 7040 jest dostępny tylko dla wykonania z otworami przelotowymi pod wkręty z łbem stożkowym. CFA-SH

zawias CFA

Rys.1. Zawias CFA

Zawiasy CFG. oraz CFI. dedykowane są do profili aluminiowych z rowkami teowymi. Zastosowany sworzeń obrotowy wykonany jest ze stali niklowanej. Zawiasy mogą być użyte z profilami o wymiarach od 30 do 60 mm, także w kombinacji z różnymi ich wymiarami.

zawias CFG

Zawias CFI

Rys.2. Zawiasy CFG. i CFI

Zamki zatrzaskowe BMS. oraz BMS.L składają się z dwóch części: podstawy, którą montujemy na obudowie maszyny oraz elementu zatrzaskowego, mocowanego na drzwiach uchylnych. W zamku BMS otwarcie drzwi następuje poprzez pociągnięcie ich za uchwyt będący osobnym elementem. Pod wpływem działania siły sprężyna poddaje się i zwalnia zamknięcie. Natomiast wersja BMS.L posiada sprężynę ze zintegrowaną dźwignią, którą należy odciągnąć w celu otwarcia drzwi. Dźwignia ta eliminuje konieczność stosowania dodatkowego uchwytu.

Zamek BMS
Zamek BMS.L

Rys.3. Zamki zatrzaskowe: BMS. i BMS.L

Łączniki kwadratowe STC to szeroka grupa elementów do tworzenia konstrukcji opartych na profilach kwadratowych. Montaż odbywa się przez odpowiednie ustawienie łącznika i wciśnięcie w profil, bez potrzeby użycia dodatkowych śrub. Może być on rozbierany i montowany wiele razy.

łącznik kwadratowy STC

Rys.4. Łączniki kwadratowe: STC

Linki do stron katalogowych znajdują się poniżej:

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w katalogach papierowych oraz na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 800

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Agro-Tech Minikowo
Podkładki łożyskowane GN 6342

Najnowsze artykuły

Menu