Elementy zabezpieczające ELESA+GANTER

artykułyłącznikiosprzęt hydraulicznyPorady techniczne

Zaślepki do profili, nasadki ochronne do rur, osłony do śrub i korki zaślepiające z oferty ELESA+GANTER to proste i funkcjonalne produkty, służące do zabezpieczania ostrych krawędzi lub zaślepienia otworów technologicznych na czas transportu.

Wymienione elementy można stosować:

  • w celu zabezpieczenia ostrych krawędzi lub odstających elementów,
  • w celu zabezpieczenia przed kurzem, brudem  lub wilgocią,
  • w celu zapobiegania wyciekom cieczy,
  • do estetycznego zakończenia danego profilu.

Poniżej wymieniamy standardowe elementy zabezpieczające Elesa+Ganter:

NASADKI I ZAŚLEPKI DO PROFILI Z SERII NIL

Nasadki i osłony ochronne wykonane są z wysokiej jakości polietylenu (PE). W szczególności zaślepki rurowe NIL z czarnego lub szarego technopolimeru, idealne są do zakrywania ostrych krawędzi profili kwadratowych, okrągłych lub prostokątnych. Poszczególne żebra wewnętrzne umożliwiają prosty i bezpieczny montaż i demontaż, nawet w przypadku profili o różnej grubości. (Rys.1)

Rys. 1 Zaślepki do profili serii NIL.

NASADKI OCHRONNE DO RUR Z SERII NCT

Nowa seria nasadek ochronnych NCT do rur jest idealna jako ochrona przed uderzeniami, a duży zakres rozmiarów pozwala na zabezpieczenie średnic Ø od 4 mm do 114 mm (Rys. 2)

Rys. 2 Nasadki ochronne do rur NCT.

OSŁONY NA ŚRUBY I NAKRĘTKI Z SERII NCD

Osłony NCD na śruby i nakrętki z gwintami od M4 do M30, kolor czarny lub chromowane, wykończone na mat dla idealnego dopasowania do konstrukcji (Rys. 3).

Rys. 3 Osłony NCD

Korki gwintowane TX z czerwonego polietylenu są dostępne z płaskim pierścieniem uszczelniającym z kauczuku syntetycznego NBR (seria TX-G), który zapewnia lepsze zabezpieczenie otworu, minimalizując straty cieczy. Korki te są idealne do zbiorników na różne ciecze, a w szczególności do zbiorników z tworzywa o dużych pojemnościach i średnicach króćców przyłączeniowych (Rys. 4).

Rys. 4 Korki serii TX i TX-G.

Korki serii TNX, wykonane z żółtego polietylenu są wyposażone w pierścień uszczelniający z kauczuku syntetycznego NBR. Specjalny kształt przeznaczony jest do montażu za pomocą wkrętaka. Korki te są idealne do pakowania i transportu urządzeń zawierających olej, aby zapobiec wyciekom płynów, na przykład z silników, skrzyń biegów, zespołów transferowych i przekładni. Mogą też być świetnym zabezpieczeniem przed kurzem i wilgocią, a także w aplikacjach wymagających malowania w celu zabezpieczenia gwintu. Korki są dostępne w szerokiej gamie gwintów metrycznych i calowych – od M8 do M52 i od G1/8 do G2 (Rys. 5).

Rys. 5 Korki serii TNX.

Linki do kart produktowych:

Autor:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

 

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Masaż w wykonaniu robota
Zastosowanie standardowych elementów Elesa+Ganter w przemyśle młynarskim – case study firmy FP SPOMAX SA

Najnowsze artykuły

Menu