Elesa Ganter sponsorem WUT RACING! Formuła 1 po studencku

Aktualnościartykuły

Firma Elesa Ganter Polska, jako lider o ugruntowanej pozycji w branży standardowych komponentów do maszyn i urządzeń, została poproszona o sponsorowanie zespołu WUT Racing, który startuje w Formule SAE. Decyzja Dyrekcji firmy była pozytywna i oczywista, ponieważ to nie pierwszy raz, kiedy Elesa+Ganter wspiera ambitne przedsięwzięcie.

WUT (Warsaw University of Technology) Racing to zespół ponad 30 studentów pasjonatów Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej. Należą oni do czterech różnych kół naukowych:

  • Koło Naukowe Napędów MELprop
  • Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów
  • Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Projektami

Formuła SEA (Society of Automotive Engineers ) jest serią zawodów dla wyższych uczelni technicznych, organizowanych przez prestiżowe stowarzyszenie inżynierów z całego świata. Główną konkurencją jest rywalizacja na torze bolidem wyścigowym w stylu Formuły 1.

Formuła Student jest największym i najbardziej profesjonalnym konkursem tego rodzaju w Europie. To wyzwanie dla studentów, by projektować, rozwijać się i rywalizować z zespołami z całego świata.

Ideą konkursu jest ukierunkowywanie i pomoc w budowaniu przyszłości utalentowanych jednostek i to nie tylko w technicznych obszarach (projektowanie i wykonanie bolidu), ale również w dziedzinach zarządzania, marketingu i umiejętnościach interpersonalnych, tak ważnych w nowoczesnym świecie.

Na serię konkursów w ramach Fomula SAE składa się 7 imprez odbywających się na torach wyścigowych obu Ameryk, Azji, Australii oraz Europy. Każdy konkurs Formula SAE zawiera dwa etapy, podczas których sprawdzane jest zarówno profesjonalne podejście do projektowania, jak i rzeczywiste osiągi bolidu na torze wyścigowym. Pierwsza część zawiera konkurencje statyczne („The static events”) polegające m.in. na wystąpieniach przed komisją konkursową i przedstawieniu prezentacji o charakterze biznesowym. Część drugą tworzą konkurencje dynamiczne („The dynamic events”), odbywające się już na torze wyścigowym. W obu częściach można zdobyć maksymalnie 1000 punktów.

Produkty firmy Elesa Ganter zostały wykorzystane w dwóch bardzo ważnych zespołach pojazdu, a mianowicie w układzie kierowniczym oraz zawieszeniu. Łączna ich liczba to 407 szt. i zostały użyte do budowy bolidu oraz prac okołoprojektowych.

Podstawowe dane techniczne bolidu WUT Racing:

  • wymiary (dł. / szer. / wys.) 2314 / 1300 / 1000 [mm]
  • waga <240 [kg]
  • silnik Honda CBR 600 F4i Sport
  • skrzynia biegów 6 – stopniowa
  • hamulce Tarczowe
  • moc maksymalna 117 KM
  • przyspieszenie <4s do 100 km/h


Autor: Eligiusz Glass
Redakcja: Elesa+Ganter Polska
W artykule wykorzystano informacje ze strony www.wutracing.pl

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w:
nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl
Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!
Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 609 914 500 (Eligiusz Glass )

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot chodzący po wodzie
10-lecie Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Najnowsze artykuły

Menu