Energia z wiatru, słońca i fal

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Energia wiatru, energia ze słońca, energia z fal. Wszystkie trzy metody pozyskiwania energii są dziś już dobrze znane. Jednak do tej pory nikt nie wpadł na pomysł, aby pozyskiwać energię z trzech źródeł jednocześnie. Aż do dzisiaj. Koncern SINN Power zaprezentował niedawno platformę, która służy do takich celów.


Źródło: YouTube/SINN Power

Konstrukcja wynalazku oparta jest na modułach przeznaczonych do pozyskiwania energii. Platforma może składać się z maksymalnie trzech takich modułów. Całość utrzymuje się na wodzie za pomocą specjalnych pływaków, które odpowiadają także za utrzymanie stabilnej pozycji urządzenia. Platforma jest przeznaczona do zasilania nadbrzeżnych terenów. Poszczególne moduły generują między 6 a 24 kW energii. Co ważne same platformy można również łączyć, co pozwala na wygenerowanie tyle energii, ile jest potrzebne w danym miejscu. SINN Power pracował nad swoim projektem przez wiele lat, jednak dopiero teraz jest gotów na wprowadzenie go w życie. Z jakim skutkiem? Przekonamy się niebawem.

Źródło: Energy Live News | Ilustracja: Alexas_Fotos z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Domowy robotyczny pies
Jak zrobić samozamykającą bramkę bezpieczeństwa?

Najnowsze artykuły

Menu