Energia z żaluzji

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

W ostatnim czasie w serwisie Kickstarter zostały zaprezentowane specjalne żaluzje, które nie tylko ochronią nasze domy i mieszkania od największych upałów, ale jednocześnie działają jak generatory energii.

Źródło: YouTube/SolarGaps

Solar Gaps to żaluzje mające wbudowane panele słoneczne. Mogą dostarczać prądu do urządzeń, z których korzystamy, a także zmagazynować energię w specjalnych power bankach. Co ciekawe, jest to inteligentne urządzenie, które będzie ustawiało panele, tak aby wyłapywać jak najwięcej promieni słonecznych. Oczywiście poza ustawieniami automatycznymi sami możemy regulować przepływ światła w naszych domach np. przy pomocy specjalnej aplikacji w smartofnie. Producent twierdzi, że wynalazek będzie w stanie wygenerować od 50 do 150 W energii od każdego metra kwadratowego żaluzji. Wszystko zależy od tego jak je zamontujemy. Projekt może się przyjąć bardzo szybko i już niebawem zagościć w naszych domach. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, jaki byłby koszt tego wynalazku.

Źródło: Kickstarter | Ilustracja: YouTube/SolarGaps

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Flamastry ze spalin
Koła, których nie napompujesz

Najnowsze artykuły

Menu