Pierścienie osadcze szybkiego montażu

artykułyNowościpierścienie osadcze

Firma Elesa+Ganter wprowadza do swojej oferty kolejne produkty, ułatwiające obsługę maszyn. Elementy takie pozwalają na skrócenie czasu przezbrajania, zwiększają elastyczność produkcji i zmniejszając jej koszty. Jednym z takich produktów są pierścienie osadcze szybkiego montażu, w tym GN 706.4 – pierścień osadczy rozcięty z dźwignią przestawną.

pierścienie osadcze

Rys. 1. Pierścienie osadcze GN 706.4 (po lewej) oraz GN 706.2 (po prawej).

 Produkt ten oparty na bazie pierścienia osadczego GN 706.2, gdzie śrubę imbusową zastąpiono dźwignią przestawną GN 300. Zestawienie tych dwóch elementów pozwala operatorowi na szybkie blokowanie pierścienia osadczego na wałku, bez potrzeby użycia dodatkowych narzędzi. Po ustawieniu pierścienia w żądanej pozycji, blokujemy go obracając dźwignię. W przypadku braku miejsca na pełny obrót dźwigni, odciągamy jej ramię i obracamy w dogodną pozycję. Po zablokowaniu pierścienia mamy też możliwość przestawienia ramienia dźwigni w najbardziej dogodną pozycję.

Powyższe pierścienie szybkiego montażu osadcze dostępne są w szerokim zakresie wielkości oraz trzech rodzajach materiału:

  • Spieku stalowego, oksydowanego na czarno – GN 706.4-ST
  • aluminium – GN 706.4-AL
  • stali nierdzewnej AISI 316L – GN 706.4-NI.

 

pierścien osadczy

Rys. 2. Pierścienie osadcze szybkiego montażu wykonany ze stali nierdzewnej.

Opisywane produkty mogą być stosowane jako zderzaki, jak i wykorzystywane do zabezpieczania na wałkach elementów, których szerokość może się zmieniać w trakcie produkcji. Pierścienie osadcze szybkiego montażu mogą przenosić o wiele większe obciążenia, w porównaniu do tradycyjnych pierścieni osadczych, dzięki znacznie większej powierzchni zaciskowej, która też zapobiega uszkodzeniom powierzchni wałka.

Poniżej podane zostały linki do kart katalogowych, zawierających bliższe szczegóły techniczne opisanych produktów:

Autor: Łukasz Pszczołowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

 

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

 

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Nowoczesna przeglądarka i katalog plików CAD od Elesa+Ganter
Koło ręczne VDSC do montażu wskaźnika grawitacyjnego

Najnowsze artykuły

Menu