GN 826 – Bezstopniowa blokada napędu

artykułyNowościpierścienie osadcze

Nowość ELESA+GANTER

Firma Elesa+Ganter przedstawia kolejny innowacyjny produkt do zastosowań w urządzeniach przemysłowych – jest nim bezstopniowa blokada napędu (rys. 1). Bardzo często mamy do czynienia z układami regulowanymi manualnie, gdzie pozycja elementu musi być ściśle ustalona i zabezpieczona przed przestawieniem. Nowa bezstopniowa blokada napędu została stworzona właśnie do takich zastosowań, w których w sposób ręczny ustalamy wrzeciona, śruby lub inne mechanizmy za pomocą pokręteł sterujących, korb i kół ręcznych.

 Bezstopniowa blokada napędu

Rys.1 Bezstopniowa blokada napędu GN 826.

Korpus zacisku GN 826 został wykonany z aluminium anodowanego na czarno, wewnątrz którego znajduje się mechanizm blokady. Najważniejszym elementem mechanizmu jest mosiężny klin, który za pośrednictwem śruby regulacyjnej przesuwa się prostopadle do osi wrzeciona, powodując jego zablokowanie (rys. 2.). W przypadku, gdy operacje blokowania wykonywane są regularnie, śruba regulacyjna może być wyposażona w rękojeść zaciskową GN 302-30 (GN 826 typ H).

Bezstopniowa blokada napedu - zasada działania

Rys.2 Bezstopniowa blokada napędu – budowa i zasada działania blokady GN 826.

Sposób montażu GN 826 polega na przykręceniu jego korpusu do bloku (obudowy) mechanizmu, w którym łożyskowane jest wrzeciono lub śruba napędowa, tuż za elementem sterującym (pokrętłem lub kołem ręcznym). Taki sposób instalacji umożliwia pełne operowanie blokadą podczas wykonywania wszelkich regulacji.

Bezstopniowa blokada napędu GN 826 jest idealna do zabudowy w układach liniowych sterowanych ręcznie, zarówno z napędem śrubowym jak również na pasku zębatym lub łańcuchu. Prosta konstrukcja i łatwość montażu umożliwiają również jej dołączanie do istniejących systemów regulacji.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Stefan Lewandowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w katalogach papierowych oraz na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Stefan Lewandowski)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Gości obsłużą roboty
Nierdzewne pokrętła GN 5345 – do aplikacji o wysokich wymaganiach higienicznych

Najnowsze artykuły

Menu