Gości obsłużą roboty

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Po raz kolejny chcemy wam opowiedzieć o tym, w jaki sposób to, co do tej pory widzieliśmy tylko na filmach, staje się rzeczywistością. Tym razem mowa o robotach, które mają zajmować się obsługą ludzi na statkach wycieczkowych. Firma Royal Carribean chce na swoim najnowszym statku Quantum of the seas wprowadzić roboty, które będą zajmowały się prowadzeniem i obsługą tak zwanego bionicznego baru.

gości obsłużą roboty
Źródło: Royal Carribean Blog

Bionic Bar nie będzie w żadnym przypadku przypominał człowieka. To nic innego jak mechaniczne ramie, które po przyjęciu zamówienia będzie otwierało butelki i robiło drinki zgodne z życzeniami gości. Korzystanie ma się odbywać za pomocą tabletu z dołączoną odpowiednią aplikacją. Po wybraniu konkretnej pozycji z listy dostępnych napojów robot go wykona i dostarczy do osoby zamawiającej. Póki co firma nie przewiduje, żeby robot był w stanie poruszać się po pokładzie, więc zasięg, w którym będzie mógł przekazywać zamówienia, jest ograniczony. Przynajmniej w chwili obecnej. Pierwsze tego typu urządzenia mają pojawić się już niebawem.

Źródło: Royal Carribean Blog

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Robot do szybkiego skanowania książek
GN 826 – Bezstopniowa blokada napędu

Najnowsze artykuły

Menu