Historia najważniejszego wynalazku Percy Spencera

artykuływynalazcy

Percy Spencera to amerykański wynalazca, który  stworzył wynalazek wyjątkowo lubiany w wielu domach, zakładach pracy i akademikach. Ale także kontrowersyjny.

Źródło: YouTube/HowStuffWorks

Spencer urodził się w lipcu 1894 roku. Z wykształcenia był inżynierem elektrykiem. Pracował już od najmłodszych lat. Jako dwunastolatek zajmował się pomocą maszyniście w przędzalni. Następnie wstąpił do Marynarki Wojennej gdzie był radiotelegrafistą. Od 1925 roku zajmował się prowadzeniem laboratorium badawczego w firmie Raytheon, gdzie pomagał produkować lampy elektronowe, a od 1941 roku magnetrony generujące fale mikrofalowe. W tamtych czasach były one elementami radarów. Spencer udoskonalił system dzięki uruchomieniu produkcji magnetronów. W 1945 roku przez przypadek odkrył, że mikrofale mogą służyć do podgrzewania substancji. W toku dalszych prac stworzył i opatentował pierwszą na świecie mikrofalówkę. Pierwsze tego typu urządzenie miało co prawda półtora metra wysokości i ważyło około trzystu kilogramów, ale wynalazek okazał się strzałem w dziesiątkę. Wkrótce zminimalizowane mikrofalówki trafiły do odbiorców na całym świecie. W przeciągu całej kariery Spencer opatentował ponad trzysta wynalazków. Zmarł w 1970 roku w Newton.

Źródło: Wikipedia | Ilustracja: freeimages.com/John Lee

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Zegarek dla niewidomych
Walizka-robot

Najnowsze artykuły

Menu