Historia pianisty, który wynalazł wycieraczki do szyb i nie tylko

artykuływynalazcy

Józef Hofmann to postać nietuzinkowa. Zawodowy muzyk zaliczany do najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów posiadał także talent świetnego konstruktora i tworzył mechaniczne wynalazki.

Hoffman dawał koncerty już w wieku 8 lat. Występował najpierw przed publicznością w Warszawie, a potem w wielu krajach Europy i świata. Fortepian stał się dla niego inspiracją przy tworzeniu wynalazków. Stworzył między innymi podwyższany fotel dla pianistów. Później, dzięki obserwacji pracy metronomu, wpadł na pomysł budowy pierwszych wycieraczek samochodowych. Wymyślił i stworzył również piec na ropę naftową, elektryczną maszynkę do gotowania oraz zegarek elektryczny. Zaprojektował także spinacze biurowe inspirując się kształtem nut. Ostatnie lata życia wynalazca spędził w tanach Zjednoczonych gdzie zmarł w 1957 roku.

Źródło: Wikipedia

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Zapraszamy na targi TAROPAK
Wymarzony dron na wakacje

Najnowsze artykuły

Menu