Humanoid od Tesli

artykuły

Elon Musk już nie jeden raz zaskakiwał nas swoimi pomysłami. I nadal nie zamierza spoczywać na laurach. Właściciel firmy Tesla ma w planach stworzenie humanoidalnego robota o nazwie Tesla Bot. Maszyna ma mieć około 170 cm wysokości i ważyć nieco ponad 56 kg.

Źródło: YouTube/CNET Highlights

Założeniem twórcy jest też, że Tesla Bot miałby nas odciążyć w wielu czynnościach codziennych jak np. zakupy, dbanie o porządek czy prace w ogrodzie. Maksymalna prędkość tego autonomicznego urządzenia to 8 km/h. Tesla Bot ma samodzielnie odnajdywać się w otoczeniu dzięki systemowi kamer oraz sztucznej inteligencji. Projekt wygląda intrygująco, ale jak na razie mamy do czynienia jedynie z koncepcją. Najwcześniejszy możliwy termin, kiedy zostanie zaprezentowany prototyp to rok 2022. Warto przypomnieć, że zaawansowane roboty humanoidalne zostały już stworzone przez Hondę i Toyotę jednak nadal daleko im do spełnienia wizji, jaką roztoczył Elon Musk. Jak z problemem poradzi sobie Tesla? Przekonamy się już za kilkanaście miesięcy.

Źródło: TechCrunch | Ilustracja: Xu Haiwei on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Orca walczy z CO2
Jak uniknąć oparzenia dłoni w procesie technologicznym wymagającym użycia wysokiej temperatury? Case study firmy KELLER

Najnowsze artykuły

Menu