Iskra, która stworzyła markę

artykuływynalazcy

W naszej kolejnej odsłonie cyklu poświęconego wynalazcom, przedstawiamy wam niemieckiego inżyniera Roberta Boscha. Urodził się 23 września 1861 roku w wiosce Albeck. Pochodził z wielodzietnej rodziny. W wieku 15 lat rozpoczął praktykę w zakładzie mechaniczno optycznym. W późniejszym czasie podróżował po niemieckich miastach, gdzie zdobywał kolejne doświadczenia i poszerzał swoją wiedzę. W roku 1884 wyjechał do Ameryki, gdzie zatrudnił się w fabryce założonej przez Tomasa Edisona.Źrodło: YouTube/Monika Jones

Dwa lata później założył swój pierwszy warsztat mechaniki precyzyjnej w Stuttgarcie. Zajmował się głównie montażem i naprawą telefonów, piorunochronów oraz telegrafami. Jego największym wynalazkiem okazał się udoskonalony niskonapięciowy zapłon elektromagnetyczny do silników gazowych. W 1902 roku stworzył zapłon iskrownikowy, który zrewolucjonizował rozwój szybkobieżnych silników benzynowych. Dzięki temu firma Bosch wyrosła na prawdziwą potęgę rywalizującą z takimi potentatami ja Volkswagen. Z czasem rozwinęła zakres działalności na produkcję elektronarzędzi, które dziś każdy ma w swoim domu i garażu.

Źródło: Wikipedia | zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47940

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Malutkie roboty-ciągniki
Robot obsłuży śmieciarkę

Najnowsze artykuły

Menu