Kapsuła ratująca przed Tsunami

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Tsunami jest jednym z najbardziej niszczycielskich żywiołów na świecie. Przez wiele lat nie można było znaleźć skutecznego sposobu na ochronę przed apokaliptyczną falą. Aż do teraz. Na rynku amerykańskim jest już dostępna specjalna kapsuła ratunkowa o nazwie Survival Capsule przeznaczona dla osób zagrożonych wystąpieniem Tsunami.

Źródło: YouTube/SurvivalCapsule

Kapsuła jest bardzo wytrzymała – uszkodzenie jej podczas zderzenia z innymi przedmiotami jest bardzo mało prawdopodobne. Jest również nieduża, dzięki czemu bez problemu można umieścić ją w pobliżu domu. Wewnątrz urządzenia mieści się od 2 do 10 osób. W razie zagrożenia wystarczy się w niej zamknąć. Po uderzeniu fali kapsuła utrzyma się na powierzchni wody. Urządzenie jest  wyposażone w zbiorniki powietrza wystarczające na godzinę (liczy się godzina na każdego użytkownika). Poza Tsunami producent przewiduje, że Survival Capsule sprawdzi się w przypadku trzęsienia ziemi i huraganu. W przyszłym roku wynalazek ma trafić na rynek japoński. Jego cena wynosi 15 tysięcy dolarów.

Źródło: www.dailymail.co.uk | Ilustracja: YouTube/SurvivalCapsule

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Policyjne roboty na ulicach Dubaju
Dama, która wynalazła wycieraczki

Najnowsze artykuły

Menu