Kaskaderzy stracą pracę

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Zawód kaskadera nie należy do najprzyjemniejszych i najbezpieczniejszych. Dlatego coraz częściej filmowcy sięgają po rozwiązania, które nie narażałyby niczyjego życia i zdrowia. Przykładem może być robot akrobata stworzony w laboratoriach badawczych Disney’a.

Źródło: YouTube/TechCrunch

 Stickman wykazuje niespotykaną do tej pory u maszyn i ludzi sprawność. Do tego jest w stanie wielokrotnie i bez odpoczynku powtarzać swoje karkołomne wyczyny. Tajemnica urządzenia tkwi w specjalnym, wbudowanym akcelerometrze oraz matrycach żyroskopowych. Te ostatnie za pomocą wiązek laserowych stabilizują pozycje robota zarówno podczas stania na ziemi jak i podczas akrobacji wysoko w powietrzu.  Dzięki temu też wykazuje się niebywałą precyzją wykonywanych akrobacji. Robot nie należy do małych. Jego twórcy podali, że urządzenie mierzy aż siedem stóp czyli ponad 210 cm. Prawdopodobnie Stickman znajdzie nie tylko zastosowanie w produkcjach filmowych, ale również stanie się kolejną rozrywką w parkach Disneya.

Źródło: www.theverge.com | ilustracja: fotolia.com/AlienCat

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Wężodron
Jak dobrać koła do wózków transportowych?

Najnowsze artykuły

Menu